נכסים מועדפים

רשימת ההשקעות שלך

אפשר להשוות השקעות נדל"ן בקלות!
באמצעות לחיצה על האייקון הוסף להשוואה + המופיע לצד כל השקעה באתר, תוכל להשוות עד ארבעה השקעות בכל פעם.

פרסם בחינם
Remove

השווה השקעות השווה השקעות Remove

רשימת ההשקעות שלך

בזמן שאתה מחפש באתר את ההשקעה הבא שלך, הוסף את ההשקעות המעניינות ביותר לרשימה באמצעות לחיצה על הוסף להשוואה +

לחץ על השווה ותצור לך בכל פעם השוואה חדשה בין ארבעה השקעות.

בנדל”ן באיזו מדינה כדאי להשקיע למי שמחזיק גם באזרחות אירופאית? 

בנדל”ן באיזו מדינה כדאי להשקיע למי שמחזיק גם באזרחות אירופאית? 

מסיבות מגוונות, החליטו לא מעט ישראלים בשנים האחרונות להשקיע זמן בבירור זכאותם לאזרחות אירופית. בזכות ההקלות בקבלת דרכון פורטוגלי, למשל, נוצר מצב שבו אלפי ישראלים הפכו לבעלי אזרחות אירופאית במקביל לזו הישראלית. כעת נבקש להסביר באיזו מדינה כדאי להשקיע בנדל”| למי שמחזיק גם באזרחות אירופאית.

מהם האפשרויות המובילות לנדל”ן בחו”ל

חשוב להבהיר כי כל דרכון אירופאי של מדינה באיחוד האירופי, למשל דרכון פורטוגלי (מידע נוסף בנושא), גרמני, צרפתי וכו’ מקל על רכישת נדל”ן בכל יבשת אירופה. כלומר, אם יש דרכון פורטוגלי, קל יותר לרכוש נדל”ן בגרמניה למשל, לא פחות מאשר בפורטוגל (וכמובן גם להיפך).

יש כמה מדינות שהן נחשבות מעניינות ביותר להשקעות נדל”ן בימים אלה. לצד פורטוגל נציין גם את ספרד. לצד גרמניה, יש אפשרויות השקעה טובות מאוד גם באוסטריה. בשל קוצר היריעה, נתמקד בשורות הבאות בכדאיות המיוחדת להשקעה בנדל”ן בגרמניה. נדגיש כי הסקירה מבוססת על מקרים אמיתיים, הצלחה של משקיעים שביצעו צעד זה בחמש או עשר השנים האחרונות.

להשקיע ביהלום הכלכלי של אירופה

אם נרצה לסכם את כל התורה על רגל אחת, נאמר לכם את הדבר הבא. השקעה של נדל”ן בגרמניה מוצלחת ברמת המקרו קודם כל בגלל מאפייני הכלכלה. בגדול, אין חולק על כך שהכלכלה הגרמנית היא הגדולה והחזקה ביבשת. זו אחת הכלכלות החזקות ביותר בעולם והיא לא רק יצרנית מצטיינת. מדובר במדינה תעשייתית, עם שפע של משאבים ופריון עבודה חסר תקדים.

הידעתם כי למשל בעניין הייצוא לסין, גרמניה נחשבת למובילה? אם לא ברור לכם מדוע יש קשר חשוב בין כלכלה משגשגת לבין השקעה בנדל”ן נשמח להבהיר. במדינה בעלת כלכלה חזקה, הכנסות הציבור גבוהות ושוק השכירות משגשג. לשוכרים קל לקבל באופן שוטף את התקבולים המניבים מהנכס. מסיבות שונות, הרבה מהאזרחים מעדיפים לגור בשכירות כך שלא קשה למצוא שוכרים ברחבי המדינה.

עצות הזהב למשקיעים בנדל”ן בגרמניה

יש כמה עצות זהב שיכולות לעזור למשקיעים לבצע את הצעד הראשון של השקעה. ראשית, כדאי לחפש נכסים מניבים לאו דווקא בלב הערים המרכזיות כגון ברלין או פרנקפורט. מומלץ לבדוק אפשרויות נוספות ולא לשכוח לבחון נכסים גם בפריפריה שלהן. שנית, קיימת עדיפות להשקעה בנכסים שמושכרים כבר כיום. בצורה כזאת מקבלים לא רק ראש שקט אלא גם יודעים מה צפויה להיות התשואה בשנים הקרובות. בנוסף, אפשר בהחלט למצוא נכסים שמוצעים למכירה במחירים משתלמים במיוחד. זאת למשל כאשר מדובר על מבנים לשימור. עם זאת, השקעה בנכסים כאלה מחייבת קצת יותר ידע או סיוע מחברת נדל”ן או מתווך מקומי שמתמצא בכך. אפשרות טובה מאוד הינה להשקיע בנכסים שיש להם פוטנציאל השבחה בלתי מבוטל. הדבר מעלה מאוד את הסיכוי לכך ששווי הנכס ימשיך לעלות בשנים הקרובות. ועוד דבר, תמיד יש להעריך את התשואה נטו ולהימנע מהסתכלות על התשואה ברוטו.

ניתן להיעזר בחברה לניהול נכסים

עבור בעלי אזרחות זרה שמתגוררים באירופה, קל יחסית לבצע רכישת נדל”ן בצורה עצמאית. עבור ישראלים שיש להם אזרחות אירופאית ומתגוררים בארץ, הרבה יותר פשוט להיעזר בחברות לאיתור נכסים או לניהול נכסים. חברות כאלה, ויש לא מעט גם בעלות סניפים בישראל, יכולות לסייע בנקודה מאוד חשובה. לא רק איתור נכס אלא גם ניהול הכנס השוטף. כלומר, טיפול בשוכרים, שיפוץ אם צריך, השבחה, תשלומי מיסים וכדומה. יש להדגיש כי חשוב להשלים את הרכישה בסיוע עורך דין שידאג להעברת הבעלות כחוק ובאופן מסודר.

img

elhanan

הצטרף לדיון

פוסטים קשורים

A place to live – Manchester

Manchester is consistently in the top 3 UK hotspots for investment, has recently been voted the...

המשך לקרוא
ATTIC
על ידי ATTIC

20 דברים שכדאי לנסות במנצ׳סטר

לצפייה לחץ על הקישור:Follow this link:...

המשך לקרוא
ATTIC
על ידי ATTIC

כללים להשקעה חכמה בנדל”ן

...

המשך לקרוא
tamir
על ידי tamir