נכסים מועדפים

רשימת ההשקעות שלך

אפשר להשוות השקעות נדל"ן בקלות!
באמצעות לחיצה על האייקון הוסף להשוואה + המופיע לצד כל השקעה באתר, תוכל להשוות עד ארבעה השקעות בכל פעם.

פרסם בחינם
Remove

השווה השקעות השווה השקעות Remove

רשימת ההשקעות שלך

בזמן שאתה מחפש באתר את ההשקעה הבא שלך, הוסף את ההשקעות המעניינות ביותר לרשימה באמצעות לחיצה על הוסף להשוואה +

לחץ על השווה ותצור לך בכל פעם השוואה חדשה בין ארבעה השקעות.

שאלות נפוצות של משקיעים

תמיד ישנו סיכון בהשקעות אך בהתחשב בהיסטוריה של שוק הנדל”ן בארץ ובהתחשב בכך שישנו ביקוש גדול מההיצע במצב השוק היום, שוק הנדל”ן נחשב מאד יציב ומאד יעיל בשמירת ערך הכסף.

עם זאת, על מנת לבטח את הכסף חובה לבצע גידור סיכונים ולוודא שמחיר הקנייה נמוך ממחיר השוק או שישנו פוטנציאל השבחה גדול, על מנת לשמר מרווח בטחון במקרה של ירידות מחירים.

ישנם אמצעים לבדוק את כמות העסקאות ואת מחירי העסקאות שבוצעו ודווחו באיזור, בינהם שימוש באתר רשות המיסים המפרסם את מחירי העסקאות שבוצעו. וביצוע השוואה מלאה בין העסקאות המוצעות באיזור.

כמובן שעל מנת לבצע בדיקה מעמיקה ישנם גורמים מקצועים כמו שמאי מקרקעין ,שתפקידם להעריך את שווי הנכס במצב השוק הנוכחי.

התשובה לשאלה זו מתבססת בעצם על ביקוש והיצע וזו השאלה החשובה ביותר שעלינו לשאול על מנת להבין כמה בעצם נרוויח מהעסקה .

לכן, קודם כל נבדוק את כמות העסקאות שבוצעו ואת משך זמן המכירה הממוצע באזור היום, באמצעות סקר שוק, בדיקות בשטח או בדיקה בפלטפורמות השונות באינטרנט. לאחר מכן, נבדוק את כמות הפרויקטים המשווקים היום ואת התכניות המאושרות העתידיות על מנת להעריך את ההיצע העתידי. 

החשש הגדול הוא תמיד מי יתעסק בתפעול השוטף של הנכס המושקע וכמה קשה יהיה למכור אותו, כשנרצה בכך.

מהירות המימוש של ההשקעה תלויה כמובן בסוג ההשקעה ובביקוש באותו האזור. בהחלט אפשר לפרסם את הנכס למכירה באחת מפלטפורמות האינטרנט בקלות רבה יותר, או להסתייע במשרד תיווך.

חשוב לוודא לפני הקנייה את הזמן המדויק בו ניתן יהיה למכור את חלקך בהשקעה, זאת אומרת מאיזה שלב היא סחירה, ומהם זמני המכירה הממוצעים לסוג הנכס הספציפי הזה.

בהיבט של היזם מאד חשוב להבין את הרקורד המוכח של החברה ואת הרקע שלה, מומלץ אף לדבר עם לקוח שסיים תהליך דומה עם החברה ויכול לשתף אותך בתוצאות.

על מנת לבדוק שהעסקה חוקית לחלוטין יש לשכור את שירותיו של עו”ד מומחה ,בסוג ובמבנה העסקה ,לא להסתפק במומחיות כללית ולבדוק שישנם מנגנוני הגנה ששומרים עליך כלקוח כגון חשבון נאמנות , ערבות בנקאית , רישום בטאבו, שעבוד נכסים ועוד..

אין בעל מקצוע שיכול לאשר לך רווחיות. לרוב פונים באופן אינסטינקטיבי לעצת עורך דין שאנו מכירים על מנת לשאול לעצתו, אך תפקידם של עורכי הדין הוא לבדוק את תקינות העסקה ואת מצבה המשפטי בלבד, לכן אין בהערכת העו”ד לקבוע את כדאיות ההשקעה, את תמחור העסקה ואת פוטנציאל ההשבחה.

·      לכן, על מנת לקבל עצה מקצועית לשאלה האם העסקה כדאית, עלינו לפנות לשמאי מקרקעין על מנת שיבחן את מצב השוק ולהשתמש במומחים על מנת להעריך את פוטנציאל ההשבחה אל מול הסיכונים.

לעולם לא נרגיש בטוחים במאה אחוז כשאנחנו ניגשים לתחום שאנחנו לא מקצועיים בו, ושהוא שונה מתחום העיסוק שלנו ביום-יום. אך בעידן של היום בהחלט יש לנו את הכלים לחפש ולאתר את ההשקעה הנכונה והמתאימה ביותר עבורנו.

בכל עסקת נדל”ן ישנם מסים המשולמים בעת הקנייה , מסים המשולמים בעת המכירה ועלויות נוספות לאורך הדרך. 

על פי סוג העסקה ומאפייניו הפיננסיים של המשקיע, ישנם פרמטרים שיש לקחת בחשבון על מנת לחשב מה יהיו ההוצאות הכוללות בעסקה. חשוב לבצע בתחום זה ניהול סיכונים לגבי עלויות נוספות שעלולות לצוץ ולבצע תכנון מס נכון בהתחשב בסוג העסקה.