נכסים מועדפים

רשימת ההשקעות שלך

אפשר להשוות השקעות נדל"ן בקלות!
באמצעות לחיצה על האייקון הוסף להשוואה + המופיע לצד כל השקעה באתר, תוכל להשוות עד ארבעה השקעות בכל פעם.

פרסם בחינם
Remove

השווה השקעות השווה השקעות Remove

רשימת ההשקעות שלך

בזמן שאתה מחפש באתר את ההשקעה הבא שלך, הוסף את ההשקעות המעניינות ביותר לרשימה באמצעות לחיצה על הוסף להשוואה +

לחץ על השווה ותצור לך בכל פעם השוואה חדשה בין ארבעה השקעות.

  • הפוטנציאל לתשואה הוא הגבוה ביותר
  • מחיר אטרקטיבי לרוב המתאים גם למשקיעים קטנים
  • למעט הוצאות הרכישה לא קיימות הוצאות שוטפות על החזקה בקרקע

למה כדאי לחפש קרקע להשקעה?

רכישת קרקעות מהווה אפיק השקעה כדאי ומשתלם, כאשר נעשה בצורה חכמה. הביקוש בשוק הנדל”ן הישראלי ממשיך להיות גבוה וכמענה לכך מקודמות תכניות שונות בכל רחבי הארץ, בעיקר כדי להרחיב את היצע הדיור – ע”י הכשרת מתחמי דיור חדשים והפשרת קרקעות חדשות.

כמו בכל עסקת נדל”ן, יש לרכישת קרקע להשקעה יתרונות וחסרונות ויש להכיר אותם היטב לפני שנכנסים לעסקה כזו, למשל בדיקת המיקום הגאוגרפי של הקרקע, קרבה לצירי תחבורה ובדיקה של התכניות העתידיות של הבנייה על הקרקע.

קרקע להשקעה

באם אתם מתעניינים בהשקעות נדלן, אתם בוודאי יודעים שהמבחר עצום וניתן היום להשקיע במגוון והיצע רחב כגון: בדירה מיד שניה, דירה חדשה, משרדים בבניה או משרדים יד שניה, קרקע להשקעה עבור בנייה, קרקעות מופשרות וגם קרקעות חקלאיות הן השקעה טובה ומניבה ביותר לאחר מספר שנים.

איך קונים קרקע להשקעה?

ניתן היום בקלות להיעזר בחברות נדלן המתמחות בשיווק קרקע להשקעה, להיעזר במומחה נדלן שייעץ לכם במקצועיות, יעילות ואמינות וימצא עבורכם את העסקה הטובה ביותר והמתאימה ביותר ליכולות ולצרכים שלכם.

בעת רכישת קרקע להשקעה כדאי לבדוק ולרדת לפרטים בכל שלב מהשלבים המומלצים לפעולה, על מנת לצמצם את מרכיב הסיכון ולוודא כי ההשקעה תישא פרי בהסתברות גבוה ותהיה כדאית.

בשלב ראשון כדאי לאתר מתוך היצע הקרקעות הקיים את הקרקעות בעלות הסיכון המופחת ביותר. בשלב השני כדאי לבחון התאמה בין הצרכים והיכולות וגם השאיפות שלכם לבין הקרקע הרלוונטית עבורכם, בשלב השלישי, כדאי להתייעץ בכל הקשור לעניינים המשפטיים והבירוקרטיה של רכישת קרקע. ולאחר הרכישה כאמור להתחיל בבניה בפועל של הנכסים שאתם מיעדים לבניה על הקרקע.

מה חשוב לדעת לפני רכישת קרקע להשקעה?

רכישת קרקעות הינה אפיק השקעה רווחי וכדאי, זאת לאור העובדה כי שוק הנדלן הישראלי מצוי במגמת עלייה מתמשכת כבר שנים רבות. אמנם הביקוש עולה באופן תמידי ולא נראה כי הוא צפוי לרדת בקרוב, אך עם זאת כדאי לשקול היטב ולדעת כי בקניית קרקע להשקעה ישנם סיכונים ברמות שונות. כדאי לבצע מחקר מעמיק יסודי ומקיף הכולל את כל פרטי העסקה בכדי להתגבר על הסיכונים ולהגיע לביצוע עסקת מקרקעין מוצלחת.

חשוב מאוד להבין את מצב ואופי השוק ולדעת מהי התועלת והיתרונות לעומת הסיכונים והחסרונות בכל אחת מעסקאות המקרקעין שאתם בוחנים בין אם היא בהוד השרון בהרצליה תל אביב או רעננה.

ניתן כמובן לבצע מחקר עצמאי אך כדאי לשקול להתייעץ עם גורמים מקצועיים המעורים יותר בתחום ומנוסים יותר בתחום הנדל”ן. מאחר ועסקאות נדלן הן בדרך כלל עסקאות גדולות הנאמדות במיליוני ואף עשרות מליוני שקלים, הן דורשות מעורבות אנשי מקצוע כגון עורכי דין, שמאים, חברות מקרקעין ועוד. ובמצב של רכישת קרקע חקלאית להפשרה, חשוב ביותר ביצוע בדיקות מקדימות כגון מיקומה הגיאוגרפי של הקרקע, וקרבתה של הקרקע לצירי תחבורה ראשיים ואף למתקנים חיוניים נוספים. תכניות עתידיות עבור הקרקע אשר שינתה את ייעודה ברשויות המקומיות. בדרך כלל מחירה של קרקע מופשרת הוא גבוה יותר מקרקע חקלאית לדוגמא.

אילו סוגי קרקע להשקעה קיימים?

ההבדל בין סוגי הקרקע להשקעה הוא בייעוד שלהן, כלומר בסוג השימוש המותר בהן לאחר הקנייה. ישנן קרקעות המיועדות לבנייה של שכונות מגורים, בנייה לגובה או בניית מבנים צמודי קרקע. ישנן קרקעות המיועדות לצרכי מסחר ותעשייה. עליהן ניתן לבנות קניונים, חניונים, מלונות ומבני תעשייה אחרים. ישנן קרקעות לחקלאות שיכללו שטחי גידול חקלאיים ומבנים שונים לצרכי חקלאות.

לכן כדאי להקדים ולבדוק היטב ולעומק מהו ייעודה של כל קרקע לפני ששוקלים את העסקה. בנוסף לייעודה של הקרקע גם סוג השטח עלול להשפיע על המחיר, לדוגמא קרקע לבנייה תהיה יקרה יותר מאשר קרקע חקלאית שטרם עברה הפשרה. ולעתים רכישת קרקע חקלאית תהיה עסקה משתלמת ביותר מבחינת המחיר הנמוך שלה ורווחית ביותר לאחר הפשרת הקרקע לבנייה.

עוד אלמנט משמעותי הוא היכן נמצאת הקרקע החקלאית. כאשר מדובר בערים וישובים המיועדים לפיתוח, בהם גידול האוכלוסין יציב ולהם הגירה חיובית. פוטנציאל ההתרחבות הניכר עלול להביא במהרה להפשרת הקרקע החקלאית ולהניב תשואות נכבדות ביותר.

קבל/י מידע נוסף על קרקעות להשקעה

אני מאשר/ת קבלת עדכונים ודיוורים למייל

* בלחיצה על שליחה אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר ואת מדיניות הפרטיות