נכסים מועדפים

רשימת ההשקעות שלך

אפשר להשוות השקעות נדל"ן בקלות!
באמצעות לחיצה על האייקון הוסף להשוואה + המופיע לצד כל השקעה באתר, תוכל להשוות עד ארבעה השקעות בכל פעם.

פרסם בחינם
Remove

השווה השקעות השווה השקעות Remove

רשימת ההשקעות שלך

בזמן שאתה מחפש באתר את ההשקעה הבא שלך, הוסף את ההשקעות המעניינות ביותר לרשימה באמצעות לחיצה על הוסף להשוואה +

לחץ על השווה ותצור לך בכל פעם השוואה חדשה בין ארבעה השקעות.

שוק הנדל”ן נמצא בפריחה זה כמה עשורים, וישראלים רבים גילו בשנים האחרונות את היתרונות הגדולים של נדלן מניב מהשקעות בארץ ובחול. היום תוכלו לראות ישראלים רבים משקיעים בנדל”ן במדינות רבות ברחבי אירופה כמו אנגליה, ספרד ואיטליה, שם מחירי הנכסים ביחס למכירי השכירויות הם אטרקטיביים במיוחד.

ניתן היום בקלות וביעילות להשיג תשואה פסיבית מרכישת נכס כגון דירה או משרד, או בניין והשכרתם במדינות אלה באירופה והתשואה תהיה גבוהה יותר מהתשואה שניתן לקבל עבורם בדרך כלל בישראל.

ניתן לראות משקיעים ישראלים רבים הנושאים עיניהם לרכישת נדלן מניב בספרד בין היתר בערים הידועות מדריד וברצלונה. אין פלא לכן כי שוק הנדל”ן הפך היום לבינלאומי עבור הישראלים, ולאחד האפיקים הפופולריים והנדרשים ביותר למשקיע הישראלי, המחפש הזדמנויות אטרקטיביות להשקעה בכל מקום בו ימצא נדלן מניב.

מהו נדלן מניב?

נדלן מניב הוא היחס בין ההון שהשקעתם ברכישת נכס כגון דירה להשקעה, לבין הסכום החודשי שתקבלו מהשכרת הנכס, כלומר כמה אחוזים תקבלו בחזרה מסך ההון שהשקעתם בתחילה.

תחום הנדל”ן הפך במהירות במרוצת העשורים האחרונים לאפיק השקעה אידאלי עבור המשקיע הישראלי החדש ונמצא בתאוצה גוברת כל הזמן. לאחרונה לאור עליית מחירי הדירות בארץ, קשה לזוגות צעירים שזה עתה נישאו לרכוש דירת מגורים חדשה וגם דירה מיד שנייה לעתים יקרה מדי עבור יכולותיהם. 

ניתן לראות היום זוגות צעירים רבים שיש להם סכום כסף להשקעה אך אין ביכולתם לקנות את דירת החלומות שלהם. הם משקיעים את ההון הנמצא לרשותם בנדל”ן כגון דירה מיד שנייה, שאינה מיועדת למגוריהם. 

הם ממשיכים לגור בשכירות ומשכירים את הדירה שקנו ובינתיים מרוויחים תשואה נאה לכל אורך השנה. עם הזמן ערך הקרקע של הדירה עולה, ועליית ערך הקרקע גם היא מגדילה את ערכה של הדירה שבבעלותם. כך שאם ימכרו את הדירה לאחר מספר שנים, קרוב לוודאי כי ירוויחו ממכירת הדירה רווח נאה שאולי יאפשר להם לרכוש דירת מגורים עבור עצמם. 

בכל מקרה כדאי לדעת כי הסיכונים הם נמוכים כשמדברים על השקעה בנדל”ן מאחר ונדל”ן הוא תחום יציב ביותר כמו הקרקע עליה הוא עומד, ערכו של הנדל”ן ברוב המקרים רק עולה עם הזמן. 

גם השקעה במשרד או בבניין משרדים מניבה רווחים נאים ביותר מאחר ומשרדים ניתן לרכוש במחירים הנמוכים עבור כל מטר מרובע מדירות למגורים ולעומת זאת השכירויות שניתן לקבל מהשכרה של משרדים הן גבוהות בהרבה, כך שבהשקעה מסוג זה אתם מרוויחים יותר משלושה אחוז שהוא התשואה הממוצעת המקובלת בשוק הדירות. 

עוד אפיק שניתן למנף ולהשיג בעזרתו רווחים נאים בתחום הנדל”ן היא השקעה בדירה או בניין המיועד לשיפוץ. מחירו של מטר מרובע בדירה לשיפוץ יהיה נמוך ממחירו של מטר מרובע בדירה קיימת או חדשה. כך שאם ברשותכם סכום נמוך ממחיר הדירה החלומית שאתם שואפים אליה,עדיין כדאי לשקול ברצינות השקעת הסכום במשרד או דירה לשיפוץ ולהגדיל את ההון שלכם בזמן קצר יחסית. 

כאשר אתם משקיעים בדירה או משרד הנמצאים במצב ירוד ולא ניתן להשכירם עקב נזקים כאלה ואחרי כמו סדקים בקירות או צנרת ישנה ורטיבות על הקירות. הסכום אותו תידרשו  להשקיע יהיה נמוך יותר ממחירי השוק. 

לאחר מכן, תוכלו להשקיע את המינימום הנדרש בכדי לשפץ את הנכס שיהיה ראוי למגורים או למשרד, ואז להשכיר או למכור אותם. מחירו של מטר מרובע במשרד משופץ, או בדירה משופצת מאמיר כמעט כמו מטר מרובע בדירה חדשה, הרווח הוא גדול ביותר עבור המשקיע, ונעשה בזמן קצר יחסית.

חזרה אל Scalla.co.il