נכסים מועדפים

רשימת ההשקעות שלך

אפשר להשוות השקעות נדל"ן בקלות!
באמצעות לחיצה על האייקון הוסף להשוואה + המופיע לצד כל השקעה באתר, תוכל להשוות עד ארבעה השקעות בכל פעם.

פרסם בחינם
Remove

השווה השקעות השווה השקעות Remove

רשימת ההשקעות שלך

בזמן שאתה מחפש באתר את ההשקעה הבא שלך, הוסף את ההשקעות המעניינות ביותר לרשימה באמצעות לחיצה על הוסף להשוואה +

לחץ על השווה ותצור לך בכל פעם השוואה חדשה בין ארבעה השקעות.

האם חסכון כסף יביא אותי לעצמאות כלכלית?

לפני שננסה לענות על השאלה אלינו לשאול את עצמנו מהי עצמאות כלכלית עבורנו ולמה שנרצה להשקיע את כספנו ולא נסתפק בחסכון הכספים בבנק.

עצמאות כלכלית זהו מושג כללי וסובייקטיבי אך כשנבין את הרצונות והמטרות שלנו בחיים ואת אורך החיים המועדף עלינו נדע לבחון בהתאם מה זה אומר עבורנו.

אנחנו רוצים להרוויח כסף בכדי להגשים את המטרות והחלומות שלנו בחיים.

אנחנו רוצים להצליח! אם זה לאפשר לעצמנו לצאת לטיולים ברחבי העולם ,לצאת לפנסיה בכבוד, לעזור לבת בחתונה המתקרבת ולבן  בקניית הדירה הראשונה או אפילו להקים את המיזם שחלמנו עליו כל חיינו. ההצלחה, הריגוש והסיפוק שלנו בחיים מגיעים מהגשמת המטרות שלנו. אך מרכיב הסיכון והדרך משפיעים גם הם על מהלך חיינו ולכן לבחור השקעהנכונה לאחד אינה בהכרח השקעה נכונה לאחר. הסיבה היא פשוטה:

כסף הוא אמצעי להשגת מטרה מוחשית ולכל אדם מטרות שונות.

כלומר, אנחנו אלה שנותנים לכסף משמעות וערך.

למה בכלל להשקיע את הכסף ולא לשמור אותו בבנק או בקופת הגמל ?

כולנו רוצים להגדיל את ההון הכספי שלנו והשאלה: “כיצד להגדיל את ההון שלנו ביעילות ובסיכון נמוך” חולפת לא מעט בראשינו.

בשלב זה כבר למדנו שלא די להסתפק בעבודה קשה בחיינו, שכן אנו מבינים שהדרך היעילה להגדלת ההון היא לתת לכספים שכבר צברנו “לעבוד בשבילנו”: כלומר להפוך את הכסף שלנו לנכסים המייצרים לנו תזרים נוסף. וכך להכנס למעגל “חיובי” המייצר לנו לאורך זמן יותר ויותר כסף לקניית נכסים נוספים. וכך שוב ושוב.

השקעה  = נכס = מייצר לנו הכנסה = כניסה למעגל המזין את עצמו.

העולם הפיננסי שסובב אותנו מציע סוגים שונים של שיטות חיסכון והשקעה, ולהם יתרונות וחסרונות. חלק מאפיקי ההשקעה שקיימים בשוק הם: מטבע זר, השקעה ישירה בעסק, הלוואות, שוק ההון וכמובן נדל”ן.

אנו יכולים לצבור את החסכונות שלנו בבנק, בתכנית חיסכון מסוימת, אבל אנחנו כבר יודעים שהבנק הוא אולי כלי לשמור על הכספים שלנו, אך בשל הריבית הנמוכה, החיסכון בבנק לא יניב לנו תשואה גבוהה. זו בוודאות לא הדרך הנכונה ל”תת לכסף לעבוד בשבילנו”, אלא אמצעי נוסף בניהול הסיכונים ובשמירה על יכולת נזילות בשעת הצורך. לכן סכום החסכון צריך להיות קטן משמעותית מסכום ההשקעה.

איך התנהלות פיננסית נכונה תקדם אותי בהשקעה הבאה שלי?

המושג התנהלות פננסית נכונה, רחב ומלא בתיאוריות כאלה ואחרות. בשורה התחתונה התנהלות פננסית נכונה משמע דפוס חשיבה יום יומי של חישוב ההוצאות שלנו אל מול ההכנסות ויצירת נכסים ולא התחייבויות .אני מאמין שדי ברור לכל, שברגע שאנחנו מוציאים יותר כסף מאשר מכניסים, אנחנו נכנסים למעגל פיננסי שלילי, שילך וידרדר עד שיאזלו לנו המשאבים (קופת המזומנים).

הוצאה שלא תכניס לנו כסף = התחייבות.
הוצאה שתכניס לנו כסף = נכסים.

נשמע פשוט, אבל הרבה אנשים לא מתנהלים על פי העקרון הזה אלא ההפך המוחלט, והדוגמא הטובה ביותר היא הקונצנזוס ל”קניית בית משלך”, שכולנו חונכנו עליו מהבית. אמרו לנו בכל מקום אפשרי שלקנות בית בישראל זו ההשקעה הטובה ביותר. יכול מאד להיות, אבל בהחלט לא הבית שאנחנו מתכננים לגור בו. הבית שאנחנו מתכננים לגור בו לא מכניס לנו כסף, אלא גורם לנו להוציא כסף, ולכן הוא התחייבות.

כאשר אין ברשותנו את ההון העצמי הנדרש לקניית הבית, אנחנו יכולים להכנס להתחייבות גדולה מידי מסך המשאבים שלנו, ובכך להגדיל את הסיכון שאנו לוקחים על עצמנו. במונחים כלכליים הסיכון מוערך במידת המינוף (היקף ההלוואות שגוף נוטל על עצמו, ביחס להונו העצמי).

קניית בית למגורים הרבה מעל התקציב שלנו היא התחייבות עצומה, ולא השקעה נכונה. במקרה הטוב אפשר לראות זאת כקופת חסכון לשמירת ערך הכסף, ולא כהשקעה שתכניס אותנו למעגל החיובי של צבירת נכסים.

גם לחסכון יש ערך, והחכמה היא לייצור תמהיל נכון של הסכום אותו אנחנו מייעדים לחסכון ,ואת הסכום שאנו מייעדים להשקעות, בכדי להנות מהפירות של נכסים היוצרים לנו הכנסות נוספות.

מרכיב הסיכון והדרך חשובים גם הם, הרי כל אדם מוכן לקחת סיכונים שונים בהתאם לאופי ולאורך החיים שהוא בוחר לעצמו. ולכן הפתרון הוא להבין איזה אפיק השקעה יתאים לצרכים שלכם, למטרות שלכם וליכולת הפיננסית שלכם.

אסכם בכך שלדעתי עצמאות כלכלית היא היכולת לבחור במה לעסוק ביום יום מבלי להיות תלוי בצרכים כלכליים.

 • שמור
 • תמונה תמונה

משרד להשקעה בפרויקט BIZNEXT

הרוקמים 26, חולון, ישראל
₪ 684,000הון עצמי: ₪ 205,200
 • 7-10%
 • 1-2 שנים
 • רישום בטאבו
₪ 684,000הון עצמי: ₪ 205,200
 • שמור
 • תמונה תמונה
 • שמור
 • תמונה תמונה

משרד להשקעה בפרויקט “בזל פארק”

בזל 5, פתח תקווה, ישראל
₪ 746,000הון עצמי: ₪ 223,800
 • 7-10%
 • 3-4 שנים
 • רישום בטאבו
₪ 746,000הון עצמי: ₪ 223,800
 • שמור
 • תמונה תמונה
 • שמור
 • תמונה תמונה

משרד להשקעה במגדל ב.ס.ר 2

מגדל ב.ס.ר. 2, דרך בן גוריון, בני ברק, ישראל
₪ 3,100,000הון עצמי: ₪ 930,000